To my i nasza historia
Doświadczenia wyniesione z edukacji artystycznej oraz pracy w sektorze kreatywnym i kulturze, połączyliśmy z praktyką przedsiębiorców, wiedzą dot. bezpieczeństwa i higieny pracy, zdrowym trybem życia.
Naszym flagowym projektem i osią naszej działalności stał się magazyn PURPOSE wspierający twórców w ich działalności. To nasza misja, dlatego od 2004 roku rozmawiamy w nim z twórcami, omawiamy dobre praktyki i fakapy w ich karierach. Robimy to po to, żeby nasi czytelnicy mogli uczyć się na sukcesach, ale i błędach innych.
Zadaliśmy sobie pytanie... Czy "chory" twórca może kreować w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, a tym samym przyczyniać się swoją pracą do regeneracji otoczenia i zmiany jakiej „wszyscy” oczekujemy w świecie?
PRObeing | model konsultowaliśmy z doradcami zawodowymi, psychologami, ekspertami od edukacji, ale przede wszystkim, oddaliśmy go do testów osobom twórczym, które odnalazły w nim sposób na przełamanie niemocy, odzyskanie sprawczości, wzmocnienie
samoświadomości, samozaopiekowanie i zrównoważony rozwój.
Magazyn PURPOSE stworzyliśmy ponieważ zaraz po studiach poszukiwaliśmy wiedzy i porad, jak działać i zarabiać w kulturze. Przez te lata rozmawialiśmy z setkami twórców, odbiorcami, klientami twórców. PURPOSE skupia teraz blisko 7 000 czytelników zarejestrowanych w bazie newslettera.
Magazyn PURPOSE
Maja Ruszkowska-Mazerant
Chcesz zbudować swoją zrównoważoną markę osobistą twórcy, konsultować portfolio i ścieżkę zawodową, zaprezentować się w magazynie PURPOSE?
Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych na wydziale projektowania ubioru. Wcześniej Liceum Plastyczne w Łodzi o specjalności "wystawiennictwo".
Jestem współpomysłodawczynią i redaktor naczelną magazynu PURPOSE. Brandingiem, projektowaniem graficznym i kreacją zajmuję się nieprzerwanie od ponad 25 lat.
Lubię to, co proste, wyraziste, czytelne i bliskie odbiorcy. To ze mną pracuje klient gdy tworzy nową tożsamość kreatywną/wizualną firmy czy projektu.
Jestem aktywna w obszarze doradztwa zawodowego dla osób twórczych. W ramach PRObeing model wdrażam autorską metodę rozwoju potencjału kariery twórczej w oparciu o plan dobowy.
Współtworzyłam Ładnie Naprawię oraz Work Place 59 – coworking & stay.
Aktualnie – po 40 latach mieszkania w centrum Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej – na miejsce do życia wybrałam małą podłódzką wieś (15 minut koleją aglomeracyjną do centrum miasta), gdzie realizuję marzenie o własnym domu, zgłębiam tajniki naturalnej uprawy warzyw i owoców w ogrodzie oraz praktykuję leśne spacery z Duśką jej springer spanielką.
Prywatnie… jestem „kierowniczką” założonego przez siebie w 2018 roku klubu książki.
Ludmiła Gałkiewicz
Potrzebujesz motywacji do działania, wsparcia psychologicznego na drodze twórczej i zawodowej?
Z wykształcenia jestem magistrem sztuki – skończyłam Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Wykształcenie dało mi umiejętność łączenia pozornie nieprzystających do siebie elementów: kolorów i struktur, materiałów i kompozycji. Nauczyłam się, że z każdej opresji można wyjść obronną ręką, a porażkę – przekuć w nową twórczą formę.
Z zawodu jestem arteterapeutką i psychoterapeutką – ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.
Przez 24 lata pracowałam w „Kochanówce” – Szpitalu dla Psychicznie i Nerwowo Chorych – jako arteterapeutka i psychoterapeutka. Równolegle stworzyłam Stowarzyszenie Terapeutów i Arteterapeutów „Linie”, w którym wraz z przyjaciółmi prowadziłam zajęcia łączące sztukę z psychologią. We wspólnych spotkaniach brali udział ludzie po przebytych kryzysach psychicznych, ludzie poszukujący odpowiedzi na pytanie o sens istnienia, artyści plastycy i muzycy, lekarze i psychologowie. Tworzyliśmy wspólnotę, dla której bliska była wspólna droga rozwoju kreatywności i twórczych działań.
Od 2002 r. prowadzę Galerię LINIE – ARTE sztuka eksperyment zmiana, w której prezentuję prace artystów zawodowych i nieprofesjonalnych. Oprócz wystaw organizuję warsztaty arteterapeutyczne dotyczące oswajania niechcianych emocji oraz akcje artystyczne łączące wielorakie dyscypliny sztuki.
Obecnie kontynuuję projekt "Odnaleźć zaginionych twórców", w którym skupiam się na twórczości Jerzego Zachary.
Maciej Mazerant
Chcesz zamówić warsztaty, wystąpienie na konferencji, bądź mój udział w roli eksperta w projekcie?
Ukończyłem Akademię Sztuk Pięknych (Wydział Edukacji Wizualnej), Polską Akademię Nauk (Zarządzanie w kulturze), Szkołę Główną Handlową (Zarządzanie marką) a wcześniej Liceum Plastyczne w Łodzi.
Łączę zagadnienia kultury i sztuki z przedsiębiorczością oraz budowaniem marki osobistej, w połączeniu z aktywnością fizyczną i BHP (ukończyłem szkolenia dot. BHP dla Społecznych Inspektorów Pracy)
Jestem kreatorem i opowiadaczem historii marek. Jestem trochę detektywem, badaczem, obserwatorem, wizjonerem, redaktorem, ghost writerem, projektantem, doradcą, krytykiem.
Nie boję się wyzwań. Pracowałem w strukturach Uniwersytetu Medycznego, gdzie pozyskiwałem pieniądze z UE na kreowane przez siebie projekty takie jak np. Pilot wycieczek medycznych.
Współtworzyłem firmę z obszaru HR i rekrutacji, gdzie zajmowałem się zagadnieniami employer brandingu.
Potrafię dostrzec to, czego inni nie widzą: pola współpracy, okazje do działania, grupy docelowe, nisze, w których warto działać. Lubię łączyć ludzi oraz ich pomysły.
Prywatnie... pływam zimowo i długodystansowo.
Zapraszam do posłuchania rozmowy o przygodzie z pływaniem i wodą, pracą i PRObeing, którą odbyliśmy z Julią Łaszkiewicz z Morza Aniołów o 4 rano na plaży w Sopocie!